Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında siyasi partilerin kullandığı pankart ve flamalar, belediye ekipleri tarafından toplanmaya başlandı. Kentteki ilçe belediyelerine bağlı temizlik işleri ekipleri, flama, afiş ve pankartları toplamak için çalışmalara başladı. Fatih Belediyesi ekipleri ise maket bıçağı ve kesici aletlerle afiş ve flamaların iplerini kesti. Toplanan malzemeler araçlara yüklenirken, yüksek yerlerdeki flama ve afişlerin merdivenli araçlarla söküleceği belirtildi.