Google, Gemini Çıkışını 2024 Yılına Ertelemiş Olabilir

Google tarafından önümüzdeki hafta yapılması planlanan Gemini çıkış etkinliklerinin iptal edilmiş olabileceği ve şimdi GPT-4 rakibinin Ocak ayında piyasaya sürülmesinin planlandığı söyleniyor. Google, Gemini yapay zekasını Google I/O 2023 etkinliğinde tanıtmış ve eğitiminin başlarında “etkileyici çok modlu yeteneklere” sahip temel bir model olarak lanse etmişti.

Google başlangıçta Gemini’yi yıl sonundan önce, tatil dönemleri arasında alışılmadık bir zamanlamayla piyasaya sürmeyi planlıyordu ancak kaynaklar The Information‘a Gemini’nin İngilizce olmayan sorgularla mücadele ettiğini ve CEO Sundar Pichai’nin piyasaya sürülmesini ertelemesine neden olduğunu söyledi. Gemini’nin daha gelişmiş görevler için resim ve metin gibi farklı veri türlerini birleştirerek geniş bir uygulama yelpazesini idare edebilmesi amaçlanıyor. Google, Mayıs ayında “İnce ayar yapıldıktan ve güvenlik açısından titizlikle test edildikten sonra, Gemini çeşitli boyutlarda ve yeteneklerde mevcut olacak” dedi.

Gemini’nin Google’ın Bard, Google Asistan ve Arama gibi mevcut yapay zeka ve yapay zeka ile geliştirilmiş ürünlerine de iyileştirmeler getirmesi bekleniyor. Öte yandan, bu sürümün önemi ve rakibi OpenAI’nin halihazırda bu alanda sahip olduğu hakimiyet göz önüne alındığında, Google’ın Gemini’yi aceleye getirmek istemediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x